| 尺寸 | 21.5 Inch |
| 解析度 | 1920(RGB)x1080 |
| 亮度 | 450 cd/m2 |
| 種類 | Normally Black, full viewing angle |
| 可視區 | 409.96(w) x 231.04 (h) |
| 顏色 | 16.7M colors |
| LED壽命 | 30000 hr. |
| 觸控 |
| 觸控螢幕 | 5 fingers Projected Capacitive Touch panel (PCTP) |
| 蓋板 | 1.8mm chemical strengthened glass,6H |
| 系統 |
| 處理器 | Intel® Twin Lake-N150 |
| 記憶體 | DDR4X 8GB |
| 儲存容量 |
| SSD | NVME PCIE Gen 3x4 SSD 128G |
| 網路 | |
| Wi-Fi/藍芽 | RTL8852BE IEEE 802.11Bb/g/n |
| 乙太網路 | 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| 10/100/1000 Mbps Base-Tx GbE compatible |
| Intel i210 |
| I/O 埠 |
| COM 埠 | 後置 I/O 連接器 |
| 2 x RS232(COM3,4) |
| 2 x RS232 by pin header (COM5,6) |
| 外部接口 | 1 x AUDIO connector |
| 1 x HDMI connector (Support 4K@60hz) |
| 1 x DP connector |
| 1 x Reset |
| 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| 10/100/1000 Mbps Base-Tx GbE compatible |
| 內部接口 | 1x M.2 B Key for 4G/5G Module |
| 1x M.2 E Key 2230 for Wi-Fi 6/ BT5.0 |
| 1x M.2 M key 2280 (Support SATA3/PCIE) |
| 1x SATA3.0(6Gb.s) |
| 1 x SPEAKER connector PH2.0_4P |
| 6 x USB2.0 by pin header |
| USB | 2 x USB 3.2 Gen2(10Gbps) |
| 2 x USB 3.2 Gen2(10Gbps) |
| 作業系統 |
| Windows/Linux |
| 電源 |
| 電源輸入 | +9V ~ +36V DC Input, Lockable DC Jack ø5.5/2.1mm |
| 功耗 | 3.2A@12V |
| 作業環境 |
| 作業溫度 | -0 ~ 60℃ |
| 儲存溫度 | -10 ~ 70℃ |
| 濕度 | 0~90% RH @25℃ |
| IP/IK Level | Front panel: IP65 ; LENS: IK07 Level |
| 外殼 | Aluminum alloy, Fanless |
| BIOS |
| AMI BIOS |