| Processor | Intel® Twin Lake-N150 |
| Memory | DDR4X 8GB |
| Storage |
| SSD | NVME PCIE Gen 3x4 SSD 128G |
| Networking | |
| Wi-Fi/Bluetooth | RTL8852BE IEEE 802.11Bb/g/n |
| Ethernet | 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| 10/100/1000 Mbps Base-Tx GbE compatible |
| Intel i210 |
| I/O |
| COM Port | 2 x RS232/485(COM1,2) |
| 2 x RS232(COM3,4) |
| 2 x RS232 by pin header (COM5,6) |
| External Connector | 1 x AUDIO connector |
| 1 x HDMI connector (Support4K@60hz) |
| 1 x DP connector |
| 1 x Reset |
| 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| 10/100/1000 Mbps Base-Tx GbE compatible |
| Internal Connector | 1 x M.2 B Key for 4G/5G Module |
| 1 x M.2 E Key 2230 for Wi-Fi 6/ BT5.0 |
| 1 x M.2 M key 2280 (Support SATA3/PCIE) |
| 1 x SATA3.0(6Gb.s) |
| 1 x SPEAKER 8Ω/2w |
| 6 x USB2.0 by pin header |
| USB | 2 x USB 3.2 Gen2(10Gbps) |
| 2 x USB 3.2 Gen2(10Gbps) |
| Operation System |
| Windows/Linux |
| Power |
| Power Input | +9V ~ +36V DC Input, Lockable DC Jack ø5.5/2.1mm |
| Power consumption | 2.2A@12V |
| Environment |
| Operation Temperature | -0 ~ 60℃ |
| Storage Temperature | -10 ~ 70℃ |
| Humidity | 0~90% RH @25℃ |
| BIOS |
| AMI BIOS |