| Processor | Intel® 14th Ultra Processor 125H |
| Memory | 1 x DDR5 5600 MHz SODIMM Memory slot Up to 48GB |
| Storage |
| Storage | 1 x M.2 M Key |
| support SATA3/PCIEX4 (automatic identification) |
| 1 x SATA3.0 (6Gb/s) connector |
| Networking |
| Wi-Fi/Bluetooth | RTL8852BE IEEE 802.11Bb/g/n (option) |
| Ethernet | Intel i219-LM + i226-V (support Vpro) |
| I/O |
| Expansion slot | 1 x M.2 B Key,support 4G/5G |
| 1 x M.2 E Key,support Wifi6 (CNVi)/BT |
| Front I/O Connector | 1 x AUDIO (Audio out/Mic in) |
| 1 x HDMI connector (HDMI2.1 Support 8K@60hz) |
| 1 x DP connector |
| 1 x REC Key |
| 2 x USB2.0 |
| 2 x USB3.2 Gen2 (10Gbps) |
| 1 x DC_IN |
| 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| Back I/O Connector | 2 x RS232/485(COM1,2) |
| 2 x RS232(COM3,4) |
| 4 x ANT Hold |
| Internal Connector | 1 x SPEAKER connector PH2.0_4P |
| 6 x USB2.0 by pin header |
| 2 x RS232 by pin header (COM5,6) |
| Operation System |
| Windows/Linux |
| Power |
| Power Input | +9V ~ +36V DC Input, Lockable DC Jack ø5.5/2.1mm |
| Power consumption | 3.2A@12V |
| Environment |
| Operation Temperature | -0 ~ 60℃ |
| Storage Temperature | -10 ~ 70℃ |
| Humidity | 0~90% RH @25℃ |
| Housing | Aluminum alloy, Fanless |
| BIOS |
| AMI BIOS |