| LCD Size | 21.5 Inch |
| Resolution | 1920(RGB)x1080 |
| Brightness | 450 cd/m2 |
| LCD Type | Normally Black, full viewing angle |
| Viewing area | 409.96(w) x 231.04 (h) |
| Color | 16.7M colors |
| LED Lifetime | 30000 hr. |
| Touch |
| Touch Panel | 5 fingers Projected Capacitive Touch panel (PCTP) |
| Cover glass | 1.8mm chemical strengthened glass,6H |
| System |
| Processor | Intel® Twin Lake-N150 |
| Memory | DDR4X 8GB |
| Storage |
| SSD | NVME PCIE Gen 3x4 SSD 128G |
| Networking | |
| Wi-Fi/Bluetooth | RTL8852BE IEEE 802.11Bb/g/n |
| Ethernet | 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| 10/100/1000 Mbps Base-Tx GbE compatible |
| Intel i210 |
| I/O |
| COM Port | 2 x RS232/485(COM1,2) |
| 2 x RS232(COM3,4) |
| 2 x RS232 by pin header (COM5,6) |
| External Connector | 1 x AUDIO connector |
| 1 x HDMI connector (Support 4K@60hz) |
| 1 x DP connector |
| 1 x Reset |
| 2 x RJ45 connector with indicate LED |
| 10/100/1000 Mbps Base-Tx GbE compatible |
| Internal Connector | 1x M.2 B Key for 4G/5G Module |
| 1x M.2 E Key 2230 for Wi-Fi 6/ BT5.0 |
| 1x M.2 M key 2280 (Support SATA3/PCIE) |
| 1x SATA3.0(6Gb.s) |
| 1 x SPEAKER connector PH2.0_4P |
| 6 x USB2.0 by pin header |
| USB | 2 x USB 3.2 Gen2(10Gbps) |
| 2 x USB 3.2 Gen2(10Gbps) |
| Operation System |
| Windows/Linux |
| Power |
| Power Input | +9V ~ +36V DC Input, Lockable DC Jack ø5.5/2.1mm |
| Power consumption | 3.2A@12V |
| Environment |
| Operation Temperature | -0 ~ 60℃ |
| Storage Temperature | -10 ~ 70℃ |
| Humidity | 0~90% RH @25℃ |
| IP/IK Level | Front panel: IP65 ; LENS: IK07 Level |
| Housing | Aluminum alloy, Fanless |
| BIOS |
| AMI BIOS |