| Processor | Rockchip RK3568B, Quad-core Cortex-A55, 1.8GHz |
| NPU | 1T Computing power |
| System Memory | 4GB LPDDR4 |
| Storage | 32GB eMMC, |
| Graphics | Mali-G52, OpenGL ES 1.1/2.0/3.2, Vulkan 1.0/1.1, OpenCL 2.0 |
| Display | 21.5" LCD, 1920x1080,450 cd/m2, PCAP Touch, HDMI 2.0 Out |
| Networking | 2x PCIE Realtek RTL8111HS GbE (10/100/1000) RJ45 connector with indicate LED |
| External I/O | 2x RJ45 GbE LAN, 1x HDMI 2.0, 2x USB 3.0,1x Power Push Button, |
| 1x DC Jack |
| Internal I/O | 4x USB 2.0,2x TTL,2x RS232 1x RS485, 4x GPIO, 2x I2C, 1x CAN, |
| 1x Nano SIM, 1 x MicroSD slot,1x RTC Battery |
| 1 x PCIe M.2 M Key for NVMe SSD Storage (Option) |
| 1 x M.2 Key B 3042 MINI PCIE for 3G/4G Module (Option) |
| 1x Speaker, 1x Mic input , 1x DC Input,1xFan connector,1x Power key connector,2x I2C Touch panel connector |
| Wireless | WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0 AP6256, 1T/1R |
| Power | +9V ~ +15V DC Input, DC Jack, |
| Lan1 Support PoE Injector bundle 30Watt Power supply. |
| Software Support | Android 13, Debian 11, Ubuntu24.04 |
| Mechanical & Environmental | Operating Temp: -10°C~70°C, Storage Temp: -20°C~70°C, |
| Humidity: 40°C @ 95% RH, Dimensions: 529x316x47/19 mm |